مشاوره ی قلبی، قبل از جراحی

بازدید: 262 نفر
انتشار: 25 Farvardin 1395
مشاوره ی قلبی، قبل از جراحی

بررسیهای قلبی برای هر فرد مخصوص به خود اوست ولی مراحل آن در افراد مختلف نقاط مشترکی دارد.

#  در فردی که برای چک آپ مسایل قلبی مراجعه میکند، گرفتن شرح حال مناسب و معاینه ی دقیق قلبی و نوار قلب و در صورت نیاز اکوکاردیوگرافی  باید انجام شود و در صورتیکه علایم خاصی دال بر مشکل قلبی داشته باشد و نوار قلب تقریبا سالم و بدون تغییرات باشد،بررسی بیشتر با تست ورزش  انجام میشود.

#   در مواردی که نوار قلب یکسری تغییرات خاص دارد و یا بیمار قادر به تست ورزش نیست، از روشهای دیگر بررسی عروق مثل: اسکن قلبی و یا سی تی آنژیوگرافی استفاده میشود.

#  در مواردی که بیمار برای مشاوره ی قلبی قبل عمل جراحی مراجعه میکند، با توجه به سن بیمار و بیماریهایی که دارد و نوع جراحی و پروسیجری که انجام میشود، تصمیم گیری میشود و حتی گاهی ریسک بیمار با توجه به سنگین بودن جراحی و یا داشتن ریسک فاکتورها و بیماریهای همراه، آنقدر بالاست که طی بررسی نیاز به آنژیوگرافی قبل از جراحی و تعیین دقیق شدت گرفتگی عروق و اقدامات متناسب با آن میشویم.

برای افراد بالای چهل سال، مخصوصا در مواردی که نوع عمل جراحی سنگین و طولانی مدت است، بررسی قلبی قبل از آن ضروری است و در سایر موارد پزشک معالج اولیه با توجه به سوابق قبلی بیمار و ریسک فاکتورهای وی تصمیم خواهد گرفت.

در بعضی افراد با بیماریهایی مثل دیابت، مشکلات کلیوی و... که ریسک بیماری قلبی را بسیار افزایش میدهند، حتی در جراحیهای کوچک هم ممکن است که نیاز به بررسی زیادتر قلبی شود. 

  1. بنابراین، تصور اینکه مشاوره ی قلب قبل از عمل در همه ی موارد یک امر ساده است و باید در عرض چند دقیقه اجازه ی عمل با ریسک پایین به جراح داده شود، تصوری اشتباه است!!!!

مشاوره آنلاین با دکتر مریم احمدی

سوالات خود را زمینه بیماری های قلب و عروق بپرسید و در اسرع وقت پاسخ بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نظری موجود نیست

مطب دکتر مریم احمدی در مدیکو پلاس سنتر

آدرس:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بلوار بخشندگان، ساختمان مدیکو (مدیکو پلاس سنتر)

شماره های نوبت دهی:

09905751274 - 02186081635 - 02186081735

حضور در مطب:

با هماهنگی و تعیین وقت قبلی