slide layer
slide layer
slide layer
slide layer

copyright

وارفارین (۳) – تداخلات غذایی و دارویی

کسانی که وارفارین مصرف میکنند، باید آنرا یک بار در روز و در ساعت مشخصی و معمولا عصرها و با معده ی خالی استفاده کنند.

– به صورت منظم، آزمایش جهت اطمینان از دوز مناسب دارو بدهند.

– جهت شروع داروی جدیدبه هر دلیل، حتما در مورد مصرف وارفارین به پزشکشان بگویند.

– تداخلات غذایی و دارویی وارفارین بسیار بالاست و کسانی که وارفارین مصرف میکنند باید از مصرف غذاهای حاوی “ویتامین کا” بالا پرهیز نمایند، چون باعث کاهش اثر وارفارین می شوند.

– غذاهایی که ویتامین کا، بالایی دارند شامل: سبزیجات برگ پهن مثل کاهو و اسفناج پخته و خام  و سبزیِ قورمه سبزی، کلم بروکلی و جگر حیوانات مثل جگر گاو

– غذاهایی که مقدار کمتری ویتامین کا دارند، شامل:

پیاز و سیب زمینی،خیار، لیمو، پرتقال، ملون ها، گل کلم، لوبیا سبز، هویج ، فلفل، بلوبری ها، هلو، سیب ها، گریپ فروت، کنجد و ماهی تون، روغن ها و مارگارین ها

– این به آن معنی نیست که از این مواد نخورید، بلکه باید حساب شده و فقط به مقدار مشخص و تعیین شده از آنها بخورید تا وارفارین شما با توجه به آن، تنظیم گردد.

– حین مصرف قورمه سبزی، فقط از یک کاسه ی کوچک خورشت استفاده کنید و از مصرف همزمان آن با سالاد و سبزی خوردن بپرهیزید.

– خیار را بدون پوست مصرف کنید، چون پوست آن ویتامین کا بالایی دارد.

– بیش از یک حبه سیر در روز مصرف نکنید

– اکثر داروها مثلِ اکثر آنتی بیوتیکها، آسپیرین، و ضدالتهابهای غیر استروییدی ( بروفن و دیکلوفناک و…) و استامینوفن و…باعثِ “افزایش” اثر وارفارین و افزایش احتمال “خونریزی” میشوند و باید که دقت کنید.

– بعضی داروها باعث “کاهش” اثر وارفارین میشوند که آنها هم باید با دقت مصرف شوند چون احتمال “تشکیل لخته” و عدم اثر وارفارین با آنها وجود دارد، مثل: مصرف ویتامین سی زیاد، استفاده از مولتی ویتامینهای حاوی ویتامین کا، کوآنزیم کو کیو ۱۰، داروی ضد قارچ گریزئوفولوین،  آزاتیوپرین، داروهای ضد صرع و داروهای حاوی جینسینک و….

– چای سبز و مصرف زالزالک و نوشیدنی الکلی و سویا هم باعث کاهش عملکرد وارفارین می شوند.

###بنابراین حین مصرف وارفارین، به داروها و غذاهایی که میخورید توجه داشته باشید و هیچوقت بدون مشورت با پزشکتان دارویی مصرف نکنید.